Zvýšte a znížte počet o 2 prezentácie. Prezentácia na hodine matematiky „Niekoľkokrát zvýšte a znížte počet“ Prezentácia na hodine matematiky (2. ročník) na danú tému. III. Zavedenie nového materiálu

Fascinujúca plavba po mori uchváti deti do krajiny poznania.

Ciele:

  • Prezraďte význam slov „viac ako 2 (3, 4 ...) krát, „menej“ 2 (3, 4 ...) krát.
  • Zaviesť riešenie jednoduchých úloh na niekoľkonásobné zvýšenie počtu.
  • Upevniť vedomosti o násobilke a deliacej tabuľke.
  • Rozvíjať matematickú reč, mentálne operácie.
  • Budujte zvedavosť.
  • Prispejte k zdraviu detí.
  • Pozorovať hygienické požiadavky na lekciu.

Matematika je úžasná a tajomná krajina, ktorá vo svojich hĺbkach skrýva množstvo neznámych a nevyriešených. V tejto lekcii budeme cestovať po mori matematických vedomostí na lodi „Courageous“.

More je priepasť problémov, záhad, nepochopiteľných vecí, nejasných otázok a fascinujúcich hádaniek. Naša výprava navštívi zátoku „Knowledge Box“, zastaví sa na „Ostrove pokladov“, kde nájde nové poznatky z oblasti matematiky, zakotví na móle „Check Yourself“, navštívi prístav „Question – Answer“.

Stiahnuť ▼:

Náhľad:

Ak chcete použiť ukážku prezentácií, vytvorte si Google účet (účet) a prihláste sa: https://accounts.google.com


Popisy snímok:

MBOU "Stredná škola č. 26 s prehĺbeným štúdiom jednotlivých predmetov" Hodina matematiky "Niekoľkokrát zvýšiť a znížiť počet" Vyučujúci Základná škola: Bystrova S.V. Nižnekamsk 2012

Dobré ráno my, dobré ráno vám, dobré ráno všetkým!

Matematický diktát Zvýšte 7 o 4. Znížte 36 o 20. Od akého čísla treba odpočítať 8, aby ste dostali 22. Znížte 80 o 2. O koľko je 7 menej ako 40? Koľkokrát je 21 väčšie ako 7? Ku ktorému číslu sa pridá 4, aby bolo 30? Nájdite súčin 4 a 6. Dividenda 49, deliteľ 7. Nájdite podiel.

11, 16, 30, 78, 33, 3, 26, 12, 24, 7.

More matematických znalostí Treasure Island Pier Otestujte sa Bay Prasiatko Portál vedomostí Škola otázok a odpovedí №26

Vybavte si násobenie a delenie 3 x 6 4 x 7 8 x 5 7 x 6 6 x 9 9 x 2 4 x 4 5 x 0 36: 6 45: 5 54: 9 49: 9 18: 3 8: 8 50: 10 9 :0

More matematických znalostí Treasure Island Pier Otestujte sa Bay Prasiatko Portál vedomostí Škola otázok a odpovedí №26

Ostrov pokladov a vedomostí

Niekoľkonásobné zvýšenie a zníženie čísla Riešenie úloh na niekoľkonásobné zvýšenie alebo zníženie čísla

2 viac ako 4 + 2 = 6

2 krát viac 4 x 2 = 8

Viac na + (pridať)

3 menej ako 6 - 2 = 4

3 krát menej ako 6: 3 = 2

Menej o - (odčítanie) o ... krát: (delenie)

Zvýšiť o + (pričítať) o - (odčítať) Znížiť

Poďme si oddýchnuť?

More matematických znalostí Treasure Island Pier Otestujte sa Bay Prasiatko Portál vedomostí Škola otázok a odpovedí №26

a 2 c - 2 c + 2 d: 2 viac o 2 viac 2 krát menej 2 menej ako 2 krát c - 2 d: 2 c + 2 a 2

More matematických vedomostí Treasure Island Pier Otestujte sa Bay Prasiatko Portál vedomostí Škola otázok a odpovedí №5

Vyriešte problém Na šalát vzal kuchár 4 paradajky a 2-krát viac uhoriek. Koľko uhoriek vzal kuchár na šalát? Na prípravu kompótu kuchár vzal 12 pohárov ríbezlí a 3-krát menej malín. Koľko pohárov malín urobil kuchár na kompót?

More matematických znalostí Treasure Island Pier Otestujte sa Bay Prasiatko Portál vedomostí Škola otázok a odpovedí №26

Výborne chlapci!

Strana domácej úlohy *** č. (úloha) Strana *** č. (príklady)

ĎAKUJEM ZA LEKCIU! 5

Zoznam použitej literatúry Toolkit"Matematika na základnej škole" Učebnica V. N. Rudnitskaya "Matematika 2. ročník" V.N. Rudnitskaya" Otvorené lekcie» T.V. Titková Výkladový slovník V. Dahla


K téme: metodologický vývoj, prezentácie a poznámky

Táto prezentácia umožňuje učiteľovi použiť ju pri štúdiu témy "Úlohy na zvýšenie a zníženie počtu niekoľkokrát" v 2. ročníku. stredná škola UMK "Perspektíva". Snímky predstavujú ...

Prezentácia na lekciu „Úlohy na niekoľkonásobné zníženie počtu“

Tento materiál navrhuje prezentáciu pre hodinu matematiky „Úlohy na niekoľkonásobné zníženie počtu“ (3. ročník „Ruská škola“). Zhrnutie tejto lekcie nájdete v materiáloch môjho bloku ...

Integrovaná hodina Zvyšovanie a znižovanie počtu o niekoľko jednotiek.Jeseň. Sezónne zmeny.

Hodina je určená pre žiakov 2. ročníka VIII typu SKSh. Hodina spája témy hodiny oboznamovania sa s prostredím a matematikou....

Technologická mapa hodiny matematiky "Zvýšenie a zníženie počtu o niekoľko jednotiek." Prezentácia na lekciu.

Technologická mapa hodiny matematiky v 1. ročníku na tému "Zvýšenie a zníženie počtu o niekoľko jednotiek" s popisom uud.UMK " Základná škola 21. storočie"...

Trieda: 1

Prezentácia na lekciu














Späť dopredu

Pozor! Ukážka snímky slúži len na informačné účely a nemusí predstavovať celý rozsah prezentácie. Ak máš záujem táto práca prosím stiahnite si plnú verziu.

Ciele:

Priebeh udalosti

I. Org. moment.

- Usmievajte sa na seba, rozdávajte úsmevy mne a našim hosťom. Úsmevy predsa vedú k príjemnej komunikácii a teraz sa nalaďme na prácu – otvorme ruky novým poznatkom.

Veď okolo nás je toľko zaujímavých vecí, stačí sa len rozhliadnuť.

Ale v každom prípade je potrebné dodržiavať určité pravidlá.

Pamätajme na naše pravidlá.

  • NEKRIČIŤ
  • VZÁJOMNE SA NEVYRUŠUJTE
  • POČUJEME SA
  • NAUČENIE SA SPOLU PRACUJÚ

Dnes máme nezvyčajnú lekciu. Pôjdeme navštíviť vaše obľúbené kreslené postavičky SMESHARIKAM.

– Och, čo je?

(telegram na obrazovke)

telegram.
Uložiť! Pomoc! Losyash stratil hlas. Losyash nevie, kde ho hľadať. Sedí a čaká, kým sa hlas vráti. Pomôžte mi nájsť Losyashov hlas!
Nyusha a Krosh.

- Oh, aká škoda, Losyash. Ale viem, že Sovunya má v knihe receptov recept na lieky, ale nie je doma. Krosh a Nyusha sami nevedia nájsť správnu stránku v tejto knihe. Pomôžme im?

- Akékoľvek podnikanie by malo začať rozcvičkou. Akou rozcvičkou začíname hodinu matematiky? (s matematikou)

II. Slovné počítanie.

1) Poviem ti tajomstvo, Barash sa rozhodol dať Nyushovi kyticu kvetov, ale nevie, ako kyticu urobiť. Pomôžme mu.

Kytica by mala obsahovať 7 kvetov: sedmokrásky a zvončeky.

6
2
4

- Výborne! Teraz bude môcť Barash urobiť kyticu pre Nyushu.

2) Ježko sa hral s listami a rozhadzoval ich. Pomôžme mu dať ich do poriadku. (deti s listami idú k tabuli a zoradia sa v poradí)

Zavolajme všetci spolu na čísla.

Teraz poďme pracovať s číslami.

  • Zobraziť susedov čísla 5 (4, 6)
  • Ukáž, aké číslo je medzi číslami 6 a 8 (7)
  • Zväčšiť 6 o 1 (7)
  • Znížte číslo 5 o 1 (4)
  • Koľko krokov od čísla 3 k číslu 5? (2)
  • Koľko krokov od čísla 7 k číslu 5? (2)

- Ako sme pomohli ježkovi a Barashovi, čo sme si zapamätali?

– Prečo sme to urobili?

- Dobre, urobili sme duševný tréning a teraz urobme rozcvičku pre telo.

DYNAMICKÁ PAUZA

III. Zavedenie nového materiálu.

"Teraz sa môžeme pustiť do práce." Ak chcete nájsť recept v knihe Sovunya, musíte vedieť, na ktorej strane je napísaný - pretože kniha je veľmi hrubá.

- Tu je tip!

– Potrebujete zvýšiť 4 o 2

Čo to znamená zvýšiť číslo o 2? (k číslu pridajte 2)

Ako môžete pridať 2 ku 4? ( demonštrovať na úkor matu.) (pridaj 1 a potom ďalší) počítaj po jednom

Ako sa to dá urobiť pomocou pravítka? (musíte urobiť 2 kroky doprava)

- Vypočítajte a ukážte výsledok. (6)

Toto je číslo strany, na ktorej je napísaný recept.

Musíme vedieť, na ktorej stránke to končí. Tu je opäť nápoveda.

- Musíte znížiť 9 o 2.

Čo to znamená znížiť 9 o 2? (od čísla 9 odčítajte číslo 2)

Ako môžete odčítať dve? ( demonštrovať)(odčítajte 1 a potom ďalšie)

Ako sa to dá urobiť pomocou pravítka? (musíte urobiť dva kroky doľava)

- Vypočítajte a ukážte výsledok. (7)

– Toto je číslo strany, na ktorej recept končí.

- Čo robíme teraz?

- Toto je téma našej lekcie „Zvýšenie a zníženie čísla o 2“.

- Urobte záver, ako zvýšiť číslo o 2? Aký predmet nám v tom pomáha?

Ako môžete znížiť číslo o 2? Aký predmet nám v tom pomáha?

IV. Ukotvenie.

- Nyusha nás pozýva na dokončenie úlohy. Na stoloch máte malé kartičky. Spočítajte a zapíšte výsledok do prázdnych políčok. (karta číslo 1)

Správne prečítajte výraz a pomenujte výsledok.

Ako si pridal dva?

Ako si odčítal 2?

RELAXAČNÁ PAUZA

(hudba znie, učiteľ číta slová)

- Skloňte hlavy na zložené ruky, zatvorte oči a skúste si predstaviť, o čom vám budem rozprávať.

  • Predstavme si, že vstupujeme do jesenného lesa.
  • Ľahký vánok pohladí tvár, rozhýbe vlasy.
  • Vzduch pôsobí sviežo a chladne.
  • Počuješ, ako sa list odtrháva a pomaly sa otáča a padá na zem?
  • Prší a prší z listov.
  • Teraz viacfarebný koberec vŕzga pod nohami.
  • Červená, zlatá, oranžová.
  • A tu je naša kamarátka – dôležitá huba z masla.
  • Áno, je ich celá rodina!
  • Prvé kvapky dažďa mi dopadli na tvár...
  • Čiapka-čiapka.
  • Prší.
  • Dážď je čoraz silnejší.
  • Vypočujte si jeho pieseň.
  • Dážď ustal.
  • Slnko teda osvetlilo elegantné vrcholy osiky, kráčalo po tráve.
  • Vtipné motýle sa krútili a vystavovali svoje krídla jasným lúčom.
  • Srdce je ľahké a pokojné.
  • Je čas vrátiť sa do triedy!

"Teraz sa dobre natiahnite a pokračujte v našej práci." A potom Losyash naozaj bolelo hrdlo.

- Chlapci, slová receptu sú zašifrované v hádankách. Musíme ich dešifrovať.

- Máš mazly na stoloch. Musíte urobiť výpočty, nájsť kartu so správnou odpoveďou. Ak správne vyriešite všetky príklady, dostanete slovo z receptu.

- Práca je náročná. Ale nie nadarmo sa hovorí „Myseľ je dobrá, ale dve sú lepšie“

Preto vám navrhujem, aby ste pracovali vo dvojiciach – a pomáhali si navzájom a Losyash vám pomôže rýchlejšie. A pár bude pracovať v rade ..

- Prečítajte si slovo, ktoré máte. (MLIEKO)

- Čítaj, aké slovo si dostal? (OLEJ)

- Aké úlohy boli v hádankách?

– Prečo sme to urobili?

- Teraz zatvorte oči a skúste ich mentálne poslať Losyashovi.

(na obrazovke sa objaví nový telegram)

telegram

Ďakujem! Dali mi piť horúce mlieko s maslom a hlas sa mi vrátil. Teraz som úplne zdravý!

V. Zhrnutie a reflexia.

- Výborne, pomohli Losyashovi. Ale nie nadarmo sa hovorí, že dobrý skutok urobený pre iného prospeje predovšetkým vám. My tiež! Smesharikimu ste nielen pomohli, ale získali ste aj nové vedomosti a zručnosti.

Pripomeňme si, ktoré.

- Pomenujte tému hodiny.

- Čo ste sa naučili v triede?

Čo znamená zvýšenie o 2?

- Ako to môžem spraviť?

Čo to znamená znížiť číslo o 2?

- Ako to môžem spraviť?

- Páčila sa vám lekcia?

- Ako prejav vďaky vám Smeshariki dal malé prekvapenia.

Hodina matematiky na 2. stupni. Predmet: Riešenie problémov na zvýšenie a zníženie počtu niekoľkokrát. Konsolidácia prešla.


1 možnosť

Možnosť 2

2 x 4 + 10 = 18

9 x 3 - 2 = 25

(3 + 7) x 2 = 20

4 + (2 x 3) = 10

(23 - 20) x 4 = 12

3 x (12 - 7) = 15

21: (10 - 3) = 3

(24 + 3) : 3 = 9

54 – (32: 8) = 50

47 + (4 x 3) = 59



Kto príde a kedy?

škorcov

vežami

lastovičky

X 1

swifts

pinky

X 7

X 4

kukučka

škovránkov


Dĺžka najmenšej lastovičky je 8 cm

Dĺžka najmenšieho škorca je 16 cm

v? raz (:)


48 rokov

?, 2 krát menej

?, 3 krát menej


Dĺžka - 8 dm

Šírka -?, 2 krát

Šírka - 4 dm

P= 8+4+8+4=24 dm

S =8 X 4 = 32 dm²

1 možnosť.

Možnosť 2


Práca s naprogramovanými učebnými kartami.

1) Číslo 12 sa znížilo 4-krát a dostalo 3.

2) Číslo 32 sa znížilo 4-krát a dostalo 6.

3) 18 je 9-krát väčšie ako 2.

4) 5 x 0 = 5

5) 45 je 5-krát viac ako 9

6) 4 je menej ako 16 krát 4 krát

7) Číslo 8 je väčšie ako 6 x 2.

8) Číslo 9 sa vynásobilo samo, dostali sme 80

  • Číslo 8 sa vynásobí 7. Dostal 56
  • 63 znížená 7-krát. Prijaté o 9

11) V jednej krabici je 8 ceruziek. Potom je tam 40 ceruziek v 5 krabiciach.

12) 56 sa znížilo 8-krát, získalo 9.

13) Číslo 9 sa zväčší 7-krát. Dostal 63

14) 8:1=8

15) 15 je viac ako 3 krát 5


Ohodnoťte sa:

  • Pracoval som v triede aktívny /

neaktívny.

  • Svojou prácou v triede som spokojný /

nespokojný.

  • Lekčný materiál bol užitočné /


Náhodné články

Hore